Email *
Verify email *
Captcha *

Kao na EURO 2016: Portugal bez Rikardinja do zlata

Pre dve godine u Parizu, najbolji fudbaler sveta Kristijano Ronaldo napustio je igru zbog povrede a Portugalija prvi put postala prvak Evrope. Dve godine kasnije, u futsalu, dogodilo se nešto veoma slično...

U finalima poslednja dva evropska prvenstva u fudbalu i futsalu, dvojica trenutno najboljih igrača o obe "discipline", Kristijano Ronaldo i Rikardinjo, doživeli su povrede zbog kojih su morali da napuste teren u najvažnijim utakmicama u karijeri.

U oba slučaja - Portugalija je pobedila i postala prvak Evrope!

Na trijumf fudbalske reprezentacije 2016. u Francuskoj, futsaleri su takođe prvi put pokorili kontinent i to pobedom u produžecima dramatične finalne utakmice EURO futsal turnira u Ljubljani u kojoj je sedmostruki i aktuelni prvak, Španija, imala deseterac za 1:3 a na kraju izgubila upravo golom sa deset metara i to na 55 sekundi pre isteka drugog produžetka u "Stožicama":

Portugalija - Španija 3:2, 2:2 (1:1)!

Bruno Koeljo doživeo je povredu u prvom poluvremenu zbog koje je iznet do svlačionica, vratio se na teren u drugom, postigao gol za 2:2 na 1:42 do kraja drugog poluvremena a onda, kada je njegov tim ostao bez ozbiljno povređenog kapitena Rikardinja, stavio loptu na belu tačku u 50. minutu finala i plasiranim udarcem o stativu savladao Paka Sedana za revanš "furiji" za poraz od 2:4 u finalu EURO 2010 u Mađarskoj.

Titule prvaka Evrope

7 - Španija (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016)

2 - Italija (2003, 2014)

1 - Rusija (1999)

1 - Portugalija (2018)

Španija je imala penal na 5:03 do kraja drugog poluvremena finala Evropskog prvenstva u futbalu.

Verovatno i deseterac za odbranu titule osvojene u beogradskoj "Areni" pre dve godine. Ali, tragičar iz prvih 20 minuta iskazao se i u drugih 20 - umesto mreže, Migelin Sajago "zategao" je prečku i ostavio Portugalce u igri, kojima je potom bilo jasno da će u "Stožicama" morati da zaigraju na sve ili ništa ukoliko ne žele i drugi put da izgube od komšija u borbama za titulu prvaka kontinenta.

Žrtvujući golmana, ali ne žureći nijedne sekunde, selekcija Portugalije uspela je preko povređenog Bruna Koelja da postigne izjednačujući pogodak na 1:42 pre kraja drugog poluvremena i odvede dramatično finale u produžetke! Tamo, reprezentacija koja je protiv trofejnijeg rivala imala užasan skor od 1-5-20 (a, i ta jedna pobeda ostvarena je u prijateljskom meču), ostala je bez Rikardinja pri rezultatu 2:2. Ali, ne i bez vere da je pobeda moguća.

Izvor: Mondo

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Teslić danas.