Email *
Verify email *
Captcha *

Engleska sa bijele tačke do četvrtfinala!

Reprezentacija Engleske posljednji je četvrtfinalista Mundijala u Rusiji, pošto su u izuzetno uzbudljivoj utakmici 1/8 finala savladali Kolumbiju tek poslije izvođenja jedanaesteraca (4:3). U regularnom toku nakon 120 minuta igre bilo je neriješeno 1:1.

Čuvar mreže Engleske Pikford odbranio je u petoj seriji udarac s 11 metara Bakeu, a nešto ranije pokušaj Uribe završio je na prečki, što je Englezima bilo dovoljno da slave i skinu tako sa sebe prokletstvo koje ih prati decenijama, kada su u pitanju jedanaesterci na najvećim takmičenjima.

Duel na "Oktrijte Areni" u Moskvi obilježio je detalj iz 54. minuta kada je Kristijan Sančes u svom šesnaestercu rvačkim zahvatom srušio Harija Kejna, a Mark Gajger bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku. Dugo su trajali protesti Kolumbijaca, ali arbitar iz SAD nije želio promjeniti odluku, pa čak ni pogledati snimku preko VAR-a, i može se slobodno reći da nije pogriješio.

Pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanasterac ne bi trebalo da bude izvođač, nije puno zabrinula Kejna, koji rutinskim udarcem po sredini gola pogađa mrežu Ospine.

Međutim, selekcija iz Јužne Amerike nije se predavala, hrabro je napala "Gordi Albion", a nagrada je stigla u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Mina nakon kornera bio najviši u srcu šesnaesterca Engleza, i glavom poslao loptu u mrežu za produžetke.

Tako su poznati i svi parovi četvrtfinala, a sastaju se: Francuska - Urugvaj i Brazil - Belgija (6. jula), a dan kasnije megdan će podijeliti Rusija - Hrvatska i Engleska - Švedska (7. jula).