Email *
Verify email *
Captcha *

Pobeda kao Rusija - nepobediva Srbija ide na EURO!

"Orlići" su uspeli! Ostvarili su i osmu pobedu u kvalifikacijama i iz Nižnjeg Novgoroda direktno otišli na Evropsko prvenstvo 2019!

Bravo "orlići"!

Mlada reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo i to maksimalnim učinkom. Osam utakmica - osam pobeda!

Ekipa selektora Gorana Đorovića je u Nižnjem Novgorodu savladala domaćina i preokretom za pamćenje uvela Srbiju među 12 najboljih selekcija Starog kontinenta u svom uzrastu (1996. godište i mlađi).

RUSIJA - SRBIJA 1:2 (0:0)

Domaćin je poveo u 62. minutu pogotkom Nikite Černova iz prekida, "baćuške" su potom imale još jednu ogromnu šansu da povedu i da se nagrade za bolju igru, ali je ubrzo rezultat počeo da se menja u korist "orlića".

Luka Jović je u 73. minutu primio loptu u šesnaestercu i u ćošku iznudio penal koji je lično iskoristio, za 1:1. Rusi su ostali u šoku, potpuno izgubili igru, a "dokusurio" ih je Aleksandar Lutovac dva minuta pre kraja, na sjajnu asistenciju rezerviste Luke Adžića za konačnih 1:2!

Jedini način da "orlići" sada ne uspeju je da pretrpe ubedljive poraze u duelima protiv Austrije i Jermenije na svom terenu.

Tako je Đorovićev tim izborio plasman maksimalnim učinkom od 24 osvojena boda iz osam kola! To automatski znači da će preostale utakmice protiv Austrije u Novom Sadu (12. oktobra) i Jermenije, takođe u Srbiji (16. oktobra) biti, nadamo se, formalnost za naš tim.

Ovi igrači su ostvarili veliki uspeh u Nižnjem Novgorodu:

Boris Radunović - Milan Gajić, Svetozar Marković, Vukašin Jovanović, Miroslav Bogosavac - Erhan Mašović, Luka Ilić (od 47' Uroš Račić) -  Lazar Ranđelović (od 69' Luka Adžić), Danilo Pantić, Aleksandar Lutovac (od 93' Miladin Stevanović) - Luka Jović.Na klupi su ostali Ivan Šaponjić, Aleksandar Mesarović, Aleksa Terzić i Filip Manojlović.

Tabela Grupe 7: Srbija 24, Rusija 16, Austrija (-1) 15, Jermenija (+1) 8, Makedonija 4, Gibraltar 3. Do kraja će biti odigrane utakmice: Gibraltar - Austrija, Srbija - Austrija, Rusija - Makedonija (12. oktobar), Srbija - Jermenija, Austrija - Rusija, Makedonija - Gibraltar (16. oktobra)

Već od sutra, "orlići" će moći da razmišljaju o Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu, zakazanom za jun sledeće godine. Moguće je da će Đorović na završnom turniru moći da računa i na još jači sastav, jer su ovog septembra u "A" reprezentaciji bili Andrija Živković, Nemanja Radonjić, Saša Lukić i Nikola Milenković, dok je Marko Grujić ostao u Herti.

Mlada reprezentacija je ostvarila veliki uspeh i nastavila niz pobeda vredan svakog isticanja i pohvale. Ovako su igrali "orlići" u kvalifikacijama:

Srbija - Gibraltar 4:0