Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
 

Srbija protiv Portugala i Ukrajine u kvalifikacijama za EP!

Fudbalska reprezentacija Srbije igraće u grupi B sa Portugalom i Ukrajinom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Delegaciju FSS u Republici Irskoj predvodio je predsednik Slaviša Kokeza, a bio je prisutan i selektor Mladen Krstajić.

Pored Portugala i Ukrajine, Srbija je dobila i Litvaniju iz četvrtog šešira, odnosno Luksemburg iz petog.

Reprezentacija Srbije dobila je ujednačenu grupu, reprezentacije Portugala i Ukrajine su veoma dobre, dok bi protiv Litvanije i Luksemburga naša reprezantacija trebalo da ima sigurne bodove. 

Srbija je već obezbedila plasman u plej-of i ukoliko ne bude među prva dva mesta u grupi B, igraće u baražu za EP jer je to pravo obezbedila putem Lige nacija. 

Kada je reč o ostalim grupama, Hrvatska je upala, na papiru, u grupu po meri jer igraju sa – Velsom, Slovačkom, Mađarskom i Azerbejdžanom. Bosna i Hercegovina nije imala sreće jer će igrati protiv Italije, Grčke, Finske, Jermenije i Lihtenštajna.

Kvalifikacije za EP:

Grupa B: Portugal, Ukrajina, Srbija, Litvanija, Luksemburg.

Crna Gora će takođe morati da se pomuči da bi se našla na EURO2020. Oni su u grupi sa Engleskom, Češkom, Bugarskom i Kosovom. Makedonija se nalazi u veoma zanimljivoj grupi i imaju dobre šanse da se bore za plasman na EP – Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Letonija. 

Nakon grupne faze koja će biti na programu od marta do novembra 2019, po dve najbolje selekcije iz svake od deset grupa će se kvalifikovati na EP koje je na programu na leto 2020. 

Preostala četiri mesta će odlučiti plej-of u kojem će učestvovati po četiri tima iz svake od Liga nacija, najbolji po grupama koji nisu izborili mesto na EP. 

Evropsko prvenstvo 2020. igraće se u Amsterdamu, Bakuu, Bilbau, Briselu, Bukureštu, Budimpešti, Kopenhagenu, Glazgovu, Londonu, Minhenu, Rimu i Sankt Peterburgu. 

Polufinalni i finalni meč će se igrati na londonskom Vembliju.

Foto: Getty images
 
Foto: Getty images

Raspored EP 202. ciklusa:
1. kolo 21-23. mart
2. kolo 24-26. mart
(Polufinala Lige nacija 5. i 6. jun)
3. kolo 7-8. jun
(Mečevi za treće mesto i finala Lige nacija 9. jun)
4. kolo 10-11. jun
5. kolo 5-7. septembar
6. kolo 8-10. septembar
7. kolo 10-12. oktobar
8. kolo 13-15. oktobar
9. kolo 14-16. novembar
10. kolo 17-19. novembar

Žreb plej-ofa 22. novembar
Žreb grupa EP 1. decembar 2019.
Polufinala plej-ofa 26-28. mart 2020.
Finala plej-ofa 29-31. mart 2020.
Evropsko prvenstvo 12. jun – 12. jul 2020.

Grupa A: Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora, Kosovo.  

Grupa B: Portugal, Ukrajina, Srbija, Litvanija, Luksemburg. 

Grupa C: Holandija, Nemačka, Severna Irska, Estonija, Belorusija. 

Grupa D: Švajcarska, Danska, Republika Irska, Gruzija, Gibraltar. 

Grupa E: Hrvatska, Vels, Slovačka, Mađarska, Azerbejdžan. 

Grupa F: Španija, Švedska, Norveška, Rumunija, Farska Ostrva, Malta. 

Grupa G: Poljska, Austrija, Izreal, Slovenija, Makedonija, Letonija. 

Grupa H: Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija, Andora. 

Grupa I: Belgija, Rusija, Škotska, Kipar, Kazahstan, San Marino. 

Grupa J: Italija, Bosna i Hercegovina, Finska, Grčka, Jermenija, Lihtenštajn.

Izvor: B92

   

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Teslić danas.