Email *
Verify email *
Captcha *

Poraz Partizana, Radnički odnio bodove iz Humske

U derbiju 25. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana poraženi su od niškog Radničkog sa 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola bio je Nermin Haskić u 42. minutu meča na stadionu u Humskoj.

Ekipa Nenada Lalatovića zabilježila je i osmu uzastopnu pobjedu i zaostaje sedam bodova za liderom šampionata Crvenom zvezdom.

Јunak trijumfa Nišlija bio je najbolji strijelac lige Nermin Haskić, koji je u 41. minutu savladao Vladimira Stojkovića za 17. ovosezonski gol.

Ipak, meč će se pamtiti po žestokim uvredama koje je trener Nišlija Nenad Lalatović dobio od navijača crno-bijelih, na meti je bila i njegova porodica, a kada je na poluvremenu napuštao teren "zasut" je upaljačima sa istočne tribine.

U drugom meču večernjeg programa Spartak iz Subotice savladao je Vojvodinu na "Karađorđu" 2:1 i naneo Novosađanima četvrti uzastopni poraz.

Majstorija Marina, Zvezda se vratila na pobjednički kolosjek

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Mladost u Lučanima rezultatom 3:1 i tako se vratili na pobjednički kolosjek poslije remija u "vječitom derbiju". Crveno-bijeli su odigrali rutinski na veoma teškom gostovanju i poslije 25 utakmica ne znaju za poraz u domaćem šampionatu.

Slavlje Zvezde u Lučanima (foto: twitter.com/crvenazvezdafk) -
Slavlje Zvezde u Lučanima (foto: twitter.com/crvenazvezdafk)

Ekipa Vladana Milojevića ubjedljivo je prva na tabeli sa 69 bodova, sedam više od drugoplasiranog Radničkog iz Niša, koji su savladali Partizan u derbiju kola. Crno-bijeli iz Humske su do sada skupili 51 bod.

Zvezda je od samog starta utakmice krenula ofanzivno, imala šansu već u 21. sekundi, da bi do prednosti stigla u 15. minutu. Filip Stojković je oboren u kaznenom prostoru, sudija Miloš Đorđić je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač penala bio je El Fardu Ben.

Šampion Srbije nastavio je da dominira i stvara prilike, što im se isplatilo u 29. minutu. Nakon prekida i akcije po desnom boku, Milan Pavkov je lepo prihvatio centaršut i sa nekih desetak metara pogodio donji lijevi ugao gola domaćih.

Mladost je ipak vrlo brzo mogla da smanji rezultat, jer je nekoliko minuta kasnije Mirko Ivanić skrivio jedanaesterac na drugoj strani, ali nije uspjela. Golman Zvezde Zoran Popović pročitao je udarac rezerviste Milana Bojović i sačuvao dva gola viška na poluvremenu.

Međutim, od početka drugog poluvremena bilo je jasno da crveno-bijelima posao neće biti tako lak u nastavku jer je Mladost smanjila rezultat. U 55. minutu Petar Bojić je iskoristio centaršut Pavlovića i prepolovio zaostatak - 2:1.

Činilo se da Lučanci mogu da priprijete i izjednače, ali tako nije mislio Marko Marin koji nas je u 70. minutu "počastio" najljepšim momentom na meču - fantastično je izveo slobodan udarac sa 20 metara i postigao treći gol za Zvezdu.

Time je riješen duel i gostujući tim je do kraja rutinski sačuvao vođstvo.

U prvoj utakmici 25. kola Zemun i Proleter odigrali su bez golova, isti rezultat viđen je na meču Mačve i Dinamo Vranja.

Čukarički je sa 2:1 savladao Napredak, baš kao i Radnik protiv Voždovca posle preokreta, dok je meč Rada i Bačke završen nerešeno - 1:1.