Email *
Verify email *
Captcha *

Zvezda trojkama i zakucavanjima "raznela" Zadar u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar na svom parketu u 20. kolu ABA lige sa 97:67.

Zvezda je uspela pred kraj sezone da se domogne prvog mesta i to mesto je sačuvala pred poslednja dva kola regionalne lige.

Zvezda je Zadar porazila onog trenutka kada je stegla odbranu i opustila ruku u šutu za tri poena. Malo izgubljenih lopti, čak 13 trojki i mnogo zakucavanja doneli su Zvezdi važnu pobedu.

Najefikasniji su u Zvezdi bili Džejms Feldin i Alen Omić sa po 14 poena, 13 je ubacio Lesor, 11 Janković, a 10 Dejan Davidovac. Na drugoj strani je Kristijan Krajina imao 16, a jedino je još Preston Nouls bio dvocifren sa 10 poena.

Početak utakmice posle uvodnih poena Nemanje Dangubića nije nagoveštavao ovakav rasplet jer su gosti vrlo brzo došli do prednosti 10:4.

Posle prvih pet minuta, crveno-beli su pojačali odbranu što je uz dobru rolu Lesora i dve uzastopne trojke Feldina, pa Dangubića vratilo "tas" na stranu crveno-belih.

Zvezda je tako prvu četvrtinu završila sa prednošću od tri poena 22:19, a u drugoj je zaigrala još angažovanije, kako u odbrani, tako i u napadu. Tako se serijom 7:0 došlo i do prve dvocifrene razlike u korist Alimpijevićeve ekipe 29:19.

Nije se mnogo videlo da su pre samo tri dana igrali evroligaški duel sa Armanijem jer su energetski tokom druge četvrtine izgledali zaista dobro.

To im je donelo nekoliko dobrih odbrana koje su posle zakucavanja Enisa i Bjelice omogućile domaćinu da ode i na +15 (42:27) na četiri minuta do poluvremena.

Zadar je, nošen Kristijanom Krajinom i Jakovom Vladovićem, uspeo da smanji zaostatak do poluvremena, ali ne i da doprinese preokretu u poslednja četiri minuta do pauze.

Crvena zvezda: Dangubić, Davidovac, Lazić, Dobrić, Feldin, Janković, Ročesti, Omić, Lesor, Enis, Jovanović, Bjelica. Trener: Dušan Alimpijević

Zadar: Nouls, Bašić, Vladović, Ivanov, Jelenković, Krajina, Vuković, Brzoja, Ersjan, Božić. Trener: Aramis Naglić

Hala: "Aleksandar Nikolić", Beograd
Sudije: Sašo Petek, Igor Mitrovski, Milan Nedović

U nastavku je Zvezda počela da pogađa trojke. Šuterski je otvorio Džejms Feldin koji je za vrlo kratko vreme pogodio tri dalekometna šuta i Zvezda je otišla nadomak +20, da bi tu granicu Feldin probio pri rezultatu 62:42.

Od tog trenutka je postalo jasno da je za Zadar povratak u meč nemoguća misija. Loše organizovane napade i izgubljene lopte gostiju su hicima spolja kažnjavala čak sedmorica igrača crveno-belih.

Zvezda je imala i +31 u samom finišu posle koša Jovanovića, pa poslednja dva kola ekipa sa Malog Kalemegdana čeka u dobrom raspoloženju.