Email *
Verify email *
Captcha *

Borac napravio senzaciju i "tukao" Zvezdu u Čačku!

Košarkaši Borca iz Čačka priredili su veliko iznenađenje i pobedili Crvenu zvezdu u trećem kolu košarkaške Superlige sa 70:63.

Čačani su tako bez najboljeg igrača ove sezone Ilije Đokovića uspeli da pobede Zvezdu protiv koje su u poslednjem trenutku ispustili trijumf u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Borac je ostao neporažen posle tri kola, a potpuno zasluženo je pobedio Beograđane koji su loše šutirali trojke (7/28) i imali 15 promašenih slobodnih bacanja.

Najefikasniji je u Borcu bio Nikola Pešaković sa 13 poena, Marko Stojadinović je dao 12, a Miloš Dimić 11. Ipak utisak je da je jedan od najbitnijih koševa na meču dao Nemanja Todorović kada je trojkom iz ćoška na dva minuta do kraja praktično ugasio nade gostiju.

U Zvezdi je Filip Čović bio najbolji sa 18 poena, Kešelj je dodao deset a podbacili su Tejlor Ročesti i Džejms Feldin koji su kombinovano iz igre šutirali 3/16.

Borac je osvojio prvi napad na meču, ali je već tada Branko Lazić pokazao da se njegov tim neće šaliti sa Čačanima. Radulović baca loptu u aut, a Zvezda trojkom Feldina vodi 3:0. Međutim, nije mnogo trebalo Borcu da se konsoliduje i serijom 5:0 uspeva da preokrene.

Od tog trenutka je domaćin kontrolisao rezultat, a Zvezda nije uspevala da se vrati zahvaljujući lošem napadu i anemičnoj odbrani.

Sastavi ekipa:

Crvena zvezda: Lazić, Čović, Kešelj, Davidovac, Dobrić, Janković, Ročesti, Omić, Lesor, Feldin, Radanov, Jovanović, Trener: Dušan Alimpijević.

Borac: Popović, Pešaković, Prlja, Gavrilović, Marinović, Kutlešić, Dimić, Balaban, Radulović, Čarapić, Stojadinović, Todorović. Trener: Jovica Arsić

Dvorana: Hala kraj Morave, Čačak
Poseta: 2.500

U napadu su crveno-beli promašili 14 od 16 trojki samo do poluvremena i kada se tome doda da su bili na jedva 50 odsto sa linije penala, onda ne čudi što su Čačani sve vreme vodili.

Dobar protok lopte u napadu tima Jovice Arsića otvarao je prostor za neometane šuteve za tri i baš posle jednog takvog iz ćoška je Kutlešić pogodio za 33:23 i prvu dvocifrenu prednost Borca u meču.

Tu prednost Čačani nisu hteli da ispuste, a u trećoj deonici su imali i +18. I jedni i drugi su u napadu imali "rupe" kada su promašivali.

Jedna od takvih rupa je u poslednjoj četvrtini mogla skupo da košta Borac. Pokrenuo je Tejlor Ročesti trojkom, pa nastavio asistencijom za Omića pod košem, a kad je i Filip Čović pogodio trojku, bilo je jasno da je Borac u krizi.

Crveno-beli su bili u naletu i njihovu seriju 10:0 pri rezultatu 57:54 prekida pogotkom Stojadinović.

Marinović je potom pogodio trojku, ali je već u narednom napadu vratio raspoloženi Čović, a Zvezda se držala u igri, sve do dva minuta pre kraja kada je spolja bio precizan Todorović.

Borac je tim košem definitivno overio senzaciju i pokazao da nije slučajno umalo pobedio tim Dušana Alimpijevića u februarskom četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.