Email *
Verify email *
Captcha *

Zvezda ubjedljiva protiv Galatasaraja

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Galatasaraj na domaćem terenu rezultatom 87:57 u petom kolu Evrokupa.

Zvezda je poslije šokantnog poraza od Breše u prethodnoj rundi ponovo došla do pobjede, svoje četvrte, i ostala na čelu tabele svoje grupe Evrokupa.

Crveno-bijeli su kontrolisali meč od maltene prvog minuta i pitanje pobjednika se ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje, već samo konačan rezultat.

Meč su obilježile "Delije", navijači Crvene zvezde, koji su pjesmom i transparentima podsjetili na Marka Ivkovića, nesrećnog navijača koji je ubijen u Istanbulu, na gostovanju upravo Galtasaraju 21. novembra 2014.

Galata se koliko-toliko držala u prvih pet minuta utakmice, kada je ritam bio jako spor i napadi nisu bili pretjerano efikasni, ali njihova nada za eventualnim trijumfom nije dugo potrajala.

Šampion Srbije se "odleijpio" sredinom prve četvrtine i prednost je od tada samo rasla, da bi poslije prvih deset minuta iznosila 13 poena.

Posle efikasne prve, u drugoj četvrtini nije viđen toliki broj poena kao u prvoj, ali je defanzivna "klinika" Milana Tomića ostala na snazi i crveno-bijeli su na poluvrijeme otišili sa samo 26 primljenih poena.

U trećoj dionici ništa bolje nije bilo po Galatasaraj. Tada je viđena nešto opuštenija odbrana, a malo su proigrali Vebster i Herison, najbolji šuteri gostiju.

Nažalost po Turke, Zvezda je na koš protivnika odgovarala svojim, a prednost je konstanto rasla i na kraju treće dionice iznosila 22 razlike.

Zanimljivo je bilo kada su sudije dosudile nesportsku ličnu grešku Odžu, na šta su "Delije" burno odreagovale i krenule sa zviždanjem. Taj pritisak nije prijao centru Zeku Ogustu, koji je u posljednjim sekundama treće četvrtine bio oba puta neprecizan.

U četvrtom kvartalu nije viđeno ništa vrijedno pomena i obe ekipe su samo "odrađivale posao". Zvezda je mirno čuvala ogromnu prednost, dok je indisponirani Galatasaraj na trenutke pokazivao znake "života".

Crveno-bijeli su u Evrokupu na skoru od 4-1, dok je Galata na 2-3.

Srpski predstavnik u narednom kolu gostuje Ulmu 7. novembra, dok turski nastavlja putovanje i odlazi na gostovanje Andori istog dana.