Email *
Verify email *
Captcha *

Perperoglu "stegao", Beron pogađao: Biće derbi u Čairu!

Crveno-beli se mučili tri četvrtine, pa deklasirali Megu sa 32 poena u poslednjoj deonici.

Biće derbi!

"Večiti" rivali plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, gde će se u nedelju od 17 časova treću godinu zaredom međusobno boriti za trofej "Žućkova levica".

Tamo gde je Partizan stigao u subotu predveče, trijumfom protiv FMP-a, nekoliko sati kasnije došla je i Zvezda, nakon tri četvrtine "tvrde" borbe protiv Mege i šuterskog rafala u poslednjoj deonici, za konačnih:

Crvena zvezda mts - Mega 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12)

Ponovili su igrači Milana Tomića brojne propuste iz četvrtfinalnog meča protiv Dinamika, opet nisu ostavili dobar opšti utisak, mada su na kraju sačuvali svojim navijačima živce i izmaili aplauze zbog osam timskih trojki u poslednjoj četrvtini. Tim Dejana Milojevića takođe se mučio u skoro svim segmentima (posebno u penalima, 12/24) i prečesto se saplitao da bi uspeo da konkretizuje lošu Zvezdinu igru, dok je za to imao šansu.

Tokom uvodnih 30 minuta košarke, uglavnom prožetih greškama, Mega je na čelu sa Edinom Atićem vodila u prvih 15 minuta, sve do dobre defanzivne reakcije Ognjena Dobrića upravo na Atiću. Potom je Zvezda bila u prednosti u narednih 15 minuta, sve do važnog napadačkog doprinosa Filipa Stanića i Nikole Miškovića.

Upravo je Mišković na isteku treće četvrtine pogodio daleku trojku, da donese Megi vođstvo 61:60 i da nagovesti još jedan dramatičan finiš, kakav su u "Čairu" u petak odigrala oba tima.

Međutim, uzbuđenja više nije bilo.

Grčki veteran Statos Perperoglu vratio se na teren početkom završne četvrtine i velikim trudom u odbrani pokazao koliko mu je stalo da pobedi i da osvoji Kup Koraća, iako u biografiji ima gomilu najvećih evropskih trofeja. Grk se bacao za loptu, Dobrić je trčao u kontre, a Bili Beron je "namestio" ruku i punio Megin koš do vrha.

Američki šuter dočekao je poluvreme sa NULA poena, a onda je opet završio utakmicu kao najbolji strelac ekipe, sa 20 poena i šest ubačenih trojki iz osam pokušaja. U poslednjoj četvrrtini dao je četiri trojke, a uz podršku Reglenda, Dobrića, Davidovca i Kešelja sabrao je 15 timskih hitaca iz daljine u polufinalu.

Trojka za trojkom i Zvezda se plasirala u finale, za koje će imati oko 17 sati odmora, s obzirom na to da je ovogodišnji meč za trofej zakazan u neuobičajeno ranom terminu u odnosu na prethodne godine: