Email *
Verify email *
Captcha *

Srbija petercima do zlata (FOTO)

Vaterpolo reprezentacija Srbije novi-stari je vladar Evrope! “Plavi delfini” su po četvrti put uzastopno osvojili titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu igranom u Barseloni savladali domaćina Španiju, tek poslije izvođenja peteraca 12:10, nakon regularnog dijela 7:7. Po četvrtinama: 0:1, 3:3, 3:2, 1:1.

Јako loša prva četvrtina Srbije, koja je ostala bez pogotka u prvih osam minuta, ali na sreću ni Španci nisu bili mnogo bolji, pa prvi period igre riješavaju sa minimalnih 1:0. U nastavku se otvorilo, ali na odmor se odlazi opet sa minimlanom prednosti domaćina, Najviše zahvaljujući Peronu koji je pogodio u poslednjoj sekundi. I treća dionica donoci prilično izjednačen vaterpolo, Prlainović donisi prvo vodstvo Srbije, ali Španci se vraćaju golom Munize za novo izjednačenje. Tako se igralo i u poslednjih osam minuta, i šampion se dobijao penalima sa pet metara.

U dramatičnim petercima srpski igrači bili su precizni, dok je Fernandez pogodio stativu, i selektor Dejan Savić mogao je tradicionalno u bazen. Vladari svjetskih i evropskih bazena tamo su gdje im je i mjesto, na tronu!

Srbija - Španija (Foto: twitter.com/lenaquatics)

Koliko su dominantni nad ostatkom Evrope i svijeta, pokazuje podatak da su zabilježili šest sigurnih pobjeda. U grupi su padali redom Rumunija, Rusija i Slovačka, potom u četvrtfinalu Mađarska, te Hrvati u polufinalu prije okršaja za zlato sa Španijom.

U meču za treće mjesto Hrvatska je savladala Italiju 10:8.

SRBIЈA - ŠPANIЈA 8:8, petercima 13:11

0:1 (5)-Tvrd početak s obje strane, nekoliko prilika sa igračem više propušteno, ali Španci preko Maljarak Guelja koriste trećeg igrača više za početno vodstvo

Kraj prve četvrtine, Srbija - Španija 0:1

1:1 (9) - Prlainović na isteku napada s igračem više konačno probija bedem Španaca za izjednačenje

1:2 (12) - Ortega pogađa bliži ugao gola Mitrovića sa igračem više

1:3 (13) - Kontranapad Španaca, Perone egzekutor, domaćin na +2

2:3 (14) - Srbija se muči, Aleksić iz velike daljine na individualni kvalitet smanjuje vodstvo Španije, ponovo poslenji sekund sa igračem više

3:3 (16) - Stefan Mitrović vraća Srbiju u igru, sjajna asistencija Aleksića za izjednačenje

3:4 (16) - Perone sa pištaljkom u poslednjem sekundu pogađa za minimalno vodstvo domaćina na polovini finala

Kraj druge četvrtine, Srbija - Španija 3:4

3:5 (17) -Pedro del Toro sa centarske pozicije ponovo vraća Špance na +2

4:5 (17) - Ćuk pogađa za Srbiju sa distance

5:5 (22) - Dušan Mandić lijevicom donosi izjednačenje!

6:5 (24) - Prlainović na isateku napada s igračem više pogađa bliži ugao Pinedovog gola za prvo vodstvo Srbije!

6:6 (24) - Tri sekunde prije kraja treće četvrtine Munariz majstorski lobuje Mitrovića za novo izjednačenje

Kraj treće četvrtine, Srbija - Španija 6:6

7:6 (27) - Nikola Јakšić sa tri metra izvijo se i pogodio, Srbija opet vodi!

7:7 (28) - Perone brzo vraća rezultat u egal

Kraj meča, Srbija - Španija 7:7. Prvak Evrope dobiće se nakon izvođenja peteraca