Evo ko je u polufinalu Lige Evrope

BEOGRAD - Fudbaleri Atalante, Leverkuzena, Olimpika iz Marselja i Rome plasirali su se večeras u polufinale Lige Evrope.

Liverpul je u Bergamu savladao Atalantu 1:0 golom Mohameda Salaha iz penala u sedmom minutu, ali nedovoljno da se nadoknadi 0:3 sa Enfilda.

Serija nepobjedivosti Leverkuzena i dalje traje. Novi nemački šampion izbjegao je poraz na gostovanju Vest Hemu 1:1, golom Džeremija Frimponga u 89. minutu i posle 2:0 u prvom meču ostao u igri za triplu krunu.

Roma je ponovo bila bolja od Milana, ovaj put 2:1 i sa ukupnih 3:1 prošla dalje.

Gostima nije pomogao ni igrač više nakon isključenja Zekija Čelika u 31. minutu.

Luka Jović je igrao od 40. minuta.

Marselj je u revanšu savladao Benfiku 1:0 i onda na penale prošao među četiri najbolja.

U polufinalu se sastaju Marselj - Atalanta i Roma - Leverkuzen.

Mečevi su na programu 2. i 9. aprila.

(GS)

Real i Bajern u polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Reala iz Madrida i Bajerna iz Minhena, plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Real je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminisao Mančester siti. Poslije 120 minuta igre bilo je 1:1.

Bajern je sa 1:0 pobijedio Arsenal. Pored ova dva kluba, dan ranije u polufinale plasirali su se Pari Sen Žermen i Borusija iz Dortmunda.

(RTRS)

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund u polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije iz Dortmunda plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

PSŽ je u gostima pobijedio Barselonu rezultatom 4:1 u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona. "Sveci" su izborili plasman u polufinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, iako su u prvoj utakmici odigranoj prošle nedjelje u Parizu poraženi od Barselone rezultatom 3:2.

Šampion Francuske je u Barseloni stigao do ubjedljive pobjede od 4:1. Golove za PSŽ postigli su Osman Dembele u 40, Vitinja u 54. i Kilijan Mbape u 61. (penal) i u 89. minutu. Јedini strijelac za Barselonu bio je Rafinja u 12. minutu.

Katalonski klub je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 29. minutu direktan crveni karton dobio Ronald Arauho. Glavni sudija meča Ištvan Kovač isključio je i trenera Barselone Ćavija Ernandeza u 56. minutu.

Fudbaleri Borusije izborili su plasman u polufinale LŠ, pošto su u Dortmundu savladali madridski Atletiko rezultatom 4:2. U prvom duelu četvrtfinala LŠ odigranom prošle nedjelje u Madridu bilo je 2:1 za Atletiko.

Golove za Borusiju postigli su Јulijan Brandt u 34, Јan Matsen u 39, Niklas Filkrug u 71. i Marsel Zabicer u 74. minutu. Kod gostiju, u listu strijelaca upisali su se Mats Humels (autogol) u 49. i Anhel Korea u 64. minutu.

(RTRS)

Zmija ugrizla sudiju na utakmici u Srbiji (VIDEO)

Nevjerovatna situacija dogodila se u Srbiji tokom utakmice gradske lige Leskovca između timova Gornje Sinkovce i Radnik Šišinac. Na terenu se pojavila ogromna zmija, koja je ugrizla sudiju dva puta.

Naime, jedan navijač ju je najprije pokušao otjerati, ali nije uspio, pa je sudac odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Zgrabio ju je i bacio, a ona ga je ugrizla dva puta.

"Dogodila se vrlo neobična situacija. Na terenu se pojavila zmija, što je dovelo do prekida meča. Fascinantno je da je sudac uspio uhvatiti zmiju i ukloniti je s terena, a pritom zmija nije povrijeđena. Prema trenutnim informacijama, pokazalo se da je sudac bio otporan na dva ugriza tokom tog događaja", objavljeno je na Instagramu domaćeg kluba.

(NN)

Istorijski trijumf „apotekara“: Bajer Leverkuzen prvi put prvak Njemačke

LEVERKUZEN - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena novi su šampioni Njemačke.

Izabranici trenera Ćabija Alonsa su pred svojim navijačima savladali u 29. kolu Bundeslige ekipu Verdera iz Bremena sa 5:0 (1:0) i tako stigli do prve titule u istoriji kluba.

Današnji dan ostaće zlatnim slovima upisani u istoriju "farmaceuta" koji su frantastičnim partijama cijele sezone uspjeli da i teoretski, pet kola prije kraja sezone, obezbijede nedostižnih 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern.

Tako se prekinula strašna dominacija "bavarskog cara" od 11 uzastopnih titula, a posljednju put kada je neko bio prvak a da nije Bajern bilo je u sezoni 2011/12 kada je to uradila Borusija iz Dortmunda, prenosi b92.

Ni pobjeda Bajerna u subotu nije ništa poremetila, igrači Bajera bili su svjesni da imaju meč loptu u rukama i meč sa Verderom bio je eksplozija radosti i proslava svega urađenog u posljednjih osam mjeseci.

Na ulicama grada i na samom stadionu vladala je slavljenička atmosfera, a mreža gostiju iz Bremena zatresla se prvi put u 25. minutu, strijelac iz penala je bio Viktor Bonifejs.

U nastavku, tim Ćabija Alonsa je još pojačao i preko Granita Džake u 60. minutu stekao dva gola prednosti.

Kada je Florijan Virc u 68. minutu počistio paučinu za 3:0 udarcem sa 25 metara, nastala je prava euforija.

I još jednom je Virc, ovog puta u 83. minutu podigao sve na noge, kada je snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 4:0.

Nije se time zadovoljio, pa je u 90. minutu upisao i het-trik i to na asustenciju Grimalda.